O nás

AFI – SDRUŽENÍ PRO ZAHRANIČNÍ INVESTICE

Sdružení AFI je organizace pro komplexní podporu investic a investorů v České republice. Vznikli jsme v roce 1996 na popud české vlády (MPO a CzechInvestu) jako platforma pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru s cílem kontinuálně zlepšovat české investiční prostředí, podmínky pro investory, legislativu a komunikaci a výměnu informací. Naší misí je také přivádět do Česka nové zahraniční investory a propagovat Českou republiku jako zemi, která je pro nové investice a podnikání ideální.

AFI je nyní tvořeno téměř 40 společnostmi podporujícími prémiové investice, které mají dlouholetou historii v pomoci všem typům nově příchozích investorů na český trh. Naši členové představují výběr těch nejlepších mezinárodních i čistě českých firem, jejichž cílem je podporovat investice a investory – od architektů, projektových manažerů, právních a daňových poradců, personálních konzultantů až po personální agentury.

Podrobnosti

fotka2

Kamil Blažek

Předseda AFI

Vážení čtenáři, naším cílem je představit Českou republiku jako cíl v Evropě, který poskytuje ideální kombinaci dobré návratnosti investic, přiměřených nákladů, silných nápadů, potenciálu pro budoucí rozvoj, skvělého lidského kapitálu a nadšeného pracovního prostředí a jako místo, kde je zábava žít a začít podnikat. To vše i v době velkých změn a výzev. Nechtěl bych předpovídat budoucnost, ale i...
Číst dále

Kamil Blažek

Profil na LinkedIn

Předseda AFI

Vážení čtenáři,

naším cílem je představit Českou republiku jako cíl v Evropě, který poskytuje ideální kombinaci dobré návratnosti investic, přiměřených nákladů, silných nápadů, potenciálu pro budoucí rozvoj, skvělého lidského kapitálu a nadšeného pracovního prostředí a jako místo, kde je zábava žít a začít podnikat. To vše i v době velkých změn a výzev.

Nechtěl bych předpovídat budoucnost, ale i tak mám několik dobrých argumentů, proč bude Česká republika i nadále úspěšná - jako bezpečné místo pro investice pro české i zahraniční investory. Naši vzdělaní lidé, institucionální a politická stabilita, vynikající přístup na hlavní evropské trhy, bezpečné prostředí a vysoká kvalita života - nic z toho v pandemii COVID19 a jeho následky nezmizelo, ani nic z toho brzy nezmizí. Všechny tyto faktory zde budou i nadále, aby zajistily stabilní návratnost vašich stávajících nebo budoucích investic, což je něco, co možná v mnoha jiných zemích neuvidíte. V době očekávaného odpojení globálních dodavatelských řetězců Česká republika zaškrtává všechna políčka jako cíl pro nové investice v EU. Ze všech těchto důvodů jsem i nadále optimistický ohledně naší budoucnosti a vaší budoucnosti s námi. Naše Sdružení pro zahraniční investice bude tady, aby vám pomohla uspět.

 

Aktuality

Co se u nás děje

Partneři AFI

Hlavní partner

Patron

Supporting partner

Supporting partner

Členové AFI

Vyrobeno v