Webinář „Digitalizace HR procesů“ sledovala stovka účastníků

Webinář

čtvrtek, 31. března 2022

MS Teams

Posledního března uspořádalo Sdružení pro zahraniční investice – AFI webinář na téma Digitalizace HR procesů, který sledovala stovka účastníků z řad členů sdružení AFI a investorů. Na enormním zájmu, které téma digitalizace vyvolalo, je vidět, že HR digitalizace pálí nejednu organizaci a průběh webináře vyvolával u účastníků řadu otázek. Tento webinář se konal v rámci cyklu „Péče o stávající investory v ČR“ a bude se konat na různá témata jednou za čtvrtletí. Další webinář bude na téma Green Deal & Sustainability.

V průběhu webináře vystoupila řada odborníků, které představili jednotlivé okruhy digitalizace, které personalistům usnadní a zjednoduší procesy se zaměstnanci a spojenou administrativou. Úvodem představila Gabriela Hrbáčková, členka Řídícího výboru Sdružení pro zahraniční investice - AFI a generální ředitelka personální agentury Hofmann Personal průzkum na téma digitalizace v HR procesech. Z tohoto průzkumu vzešel jeden ze závěrů, že zrychlení digitalizace díky pandemii COVID-19 nastalo u cca třetiny firem. Řada z těchto firem musela tedy řešit také příslušný software. Zdeněk Bajer, CEO Datacruit, představil jeden z pomocných softwarů, které je vhodný pro snadnou komunikaci s kandidáty a manažery.

Dalším ze závěrů průzkumu, který prezentovala Gabriela Hrbáčková, bylo, že elektronické výplatní lístky jsou již téměř standardem, ale elektronické podpisy však nikoliv. A právě na téma elektronických podpisů a jejich využití v praxi hovořil Ondřej Synovec, CEO Signi. Výplata kdykoliv? Ano je to možné. A jak? O tom už hovořil Martin Fortelný, CEO Advanto, která zpřístupňuje odpracované ale nevyplacené peníze zaměstnancům formou zálohy na mzdu dle odpracovaných hodin. Zaměstnanci tak mají své peníze kdykoliv je potřebují a nemusí se zadlužovat. To, že celý HR proces musí být přehledný a musí také evidovat možné náklady a být snadno aktualizovatelný, to představil posledním vstupem na téma Reporting Milan Novák, CEO GoodCall.

Pokud vás některé z témat zaujalo, tak celý webinář můžete shlédnout zde. Prezentaci všech spíkrů naleznete zde. A pokud chcete vědět ještě více, nebo se chcete účastnit dalšího webináře na téma Green Deal & Sustainability, kontaktujte Šárku Knoblochovou ze sdružení AFI na emailu sarka.knoblochova@afi.cz.

Vyrobeno v