Sdružení AFI partnerem kongresu OBALKO

Pátek, 16. Září 2022

Sdružení pro zahraniční investice – AFI se i letos stává partnerem již desátého největšího českého a slovenského kongresu OBALKO, který se uskuteční 13. a 14. ríjna 2022 v Aquaplace Hotelu Prague.

Ústřední téma a motto kongresu zní „FuturePack: Zaostříme na budoucnost balení“. „Obaly nám v porovnání s tím, co chrání nebo prezentují, připadají často jako běžná věc. Za jejich vznikem ale bývá zajímavý vývoj a poutavé hledání z hlediska objevování nových materiálů, konstrukcí, marketingu, grafiky či recyklovatelnosti. Zkrátka obaly a obalový průmysl kráčejí mílovými kroky do budoucnosti,“ vysvětluje výběr letošního tématu Jeffrey Osterroth, jednatel společnosti ATOZ Group, která kongres pořádá.

Nároky kladené na obaly současnosti, a především budoucnosti, nejsou přitom vůbec malé. A do jisté míry nejsou také vzájemně slučitelné. Obaly se musí jednoduše třídit a recyklovat, musí být efektivnější při prodeji produktů, lepší jako zdroj informací pro spotřebitele a musí se dát snáze navrhovat, objednávat a vyrábět. Rozšířená realita, digitální značení, ekodesign, objednávání online, klimatická neutralita, blockchain… To jsou všechno témata a nároky, se kterými se musí dodavatelé obalových řešení popasovat. Jubilejní ročník kongresu OBALKO ukáže nejen, jak jsou na to připraveni právě dodavatelé, ale také jaké jsou praktické aplikace (případové studie) a rovněž co si o tom všem myslí široká odborná veřejnost (panelové diskuze).

OBALKO je dvoudenní kongres. Druhý den patří návštěvám zajímavých firem, kde si lze prohlédnout obalové technologie, poznat v praxi inovativní projekty a diskutovat s odborníky přímo z provozu. Vybrané závody k návštěvě budou včas zveřejněny. Kompletní program kongresu OBALKO je zde www.obalko.cz.

Další novinky

Vyrobeno v