Pracovní snídaně s ministrem Ivanem Bartošem

úterý, 14. Března 2023

Pracovní snídaně ministra Ivana Bartoše a zástupců členů sdružení AFI otevřela témata stavebního zákona, podnikatelských parků nebo brownfieldů. Mluvilo se také o dalších formách podpory investic například zavedením přímých letů do vzdálených destinací jako Tchajwan nebo Japonsko.

Za AFI se diskuze účastnil její předseda Kamil Blažek a výkonný ředitel Ondřej Votruba. Na téma cestovního ruchu vystoupil Jiří Vyskoč z Letiště Praha.

Podnikatelské parky a jejich kontinuální příprava jsou klíčové pro další rozvoj investic u nás. Kvalitní zázemí pro firmy je nezbytnou podmínkou jejich další expanze, a to ve všech regionech. Ministr se se zástupci firem shodl na potřebě kultivovat brownfieldy a přivádět je zpátky do života.

V rámci CzechInvestu vzniká samostatná divize, která se bude věnovat tématu revitalizace brownfieldu a strategického podnikatelského parku Líně u Plzně. David Petr z CzechInvestu prezentoval zájem v této iniciativě pokračovat a věnovat se rozvoji brownfieldů a podnikatelských parků kontinuálně. S Ivanem Bartošem se shodli na potřebě systematického uchopeni rozvoje brownfieldů a nova divize by pro to mohla být vhodným nástrojem.

Pracovní snídaně navázala na předchozí jednání z listopadu loňského roku a ministr se se zástupci firem dohodl na dalším setkání k jednotlivým tématům.

Další novinky

Vyrobeno v