Ivan Bartoš, ministr pro místní rozvoj a vicepremiér pro digitalizaci byl hostem tradičního Stammtische

Stammtisch

7.11. 2023

17:00 - 21.30

Praha

V pondělí 7. listopadu 2022 uspořádalo Sdružení pro zahraniční investice – AFI v prostorách restaurace V Zátiší letos již páté setkání Stammtisch, jehož hlavním hostem byl Ivan Bartoš, ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci České republiky. Akce se těšila velké účasti, kterou navštívilo několik čestných členů sdružení AFI, zástupců partnerských společností sdružení AFI a státní agentury CzechInvest. Diskuse se týkala dílčích témat, které spadají do zodpovědnosti ministra či jsou aktuální na vládní úrovni.

Ivan Bartoš úvodem shrnul své profesní zkušenosti jak na českém, tak zahraničním poli včetně období před vstupem na českou politickou scénu. Popsal současné aktivity a také aktuální rozhodovací procesy, které se týkají jeho ministerstva, vlády či předsednictví České republiky v Evropské unii ovlivněné aktuální děním, které se na nejvyšší úrovni české a světové politické scény, řeší.

Digitalizace veřejné správy byla jedním ze stěžejních témat, která se objevovala v průběhu celého večera. Ministr Ivan Bartoš vysvětlil, jak digitalizace posune stát z administrativního a finančního hlediska a jaké úspory v budoucnu přinese. Vysvětlil úskalí, se kterými se při řešení digitalizace potýkají. Jedná se například o IT gramotnost občanů, která je různorodá podle generací a vzdělanosti, což je problémem pro celoplošné uplatnění digitalizace, která má odstranit právě nadbytečné byrokratické problémy.

Další oblastí, která se diskutovala, bylo schválení novely stavebního zákona a jeho budoucího fungování a začlenění do systému. Probírali se zejména detaily novely nad schvalováním stavebního povolení, zodpovědnost a hierarchie rozhodování na úrovni měst či jednotného státního aparátu a praktické zavedení tzv. jednoho razítka, které by vyřešilo byrokracii a náročnost pro žadatele o stavební povolení.

V diskusi, kterou moderoval předseda Sdružení pro zahraniční investice – AFI Kamil Blažek, ministr Ivan Bartoš zodpovědně odpověděl na všechny dotazy komplexně a s detailní znalostí.

Děkujeme hostům za přijetí pozvání, všem zúčastněným za jejich přítomnost a za skvělou večeři a servis našemu supporting partnerovi restauraci V Zátiší.  Tento pátý letošní Stammtisch byl posledním v tomto roce.

Těšíme se na další setkání, která nás čekají v roce 2023.

Vyrobeno v