Aktuality

29.10.2019 Investiční semináře v Číně - Peking a Nanjing

Investiční seminář v Pekingu

25. října proběhl v Pekingu investiční seminář pořádaný CzechInvestem a Sdružením pro zahraniční investice – AFI ve spolupráci s China Council of Promotion of Investment and Trade a Velvyslanectvím ČR v Pekingu, kterého se zúčastnilo 70 zástupců významných čínských podnikatelů. Byli mezi nimi jak zástupci stávajících investorů, například Beijing West Industries, který investoval v Chebu v automobilovém průmyslu a vytvořil 300 pracovních míst, tak i zástupci firem, kteří by rádi navázali užší spolupráci s českými firmami a prosadili se na evropském trhu.

Seminář zahájil proslovem velvyslanec ČR v Pekingu pan Vladimír Tomšík, následovaly prezentace zástupců CzechInvestu a předních odborníků AFI z členských firem 108 Agency, Deloitte ČR a PRK Partners.

 

Investiční seminář v Nanjingu

23. října se konal investiční seminář v hlavním městě provincie Jiangsu – Nanjingu, který pořádala agentura CzechInvest ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v Šanghaji a Sdružením pro zahraniční investice – AFI. Za sdružení AFI se účastnily členské firmy 108 Agency, Deloitte ČR a PRK Partners. Seminář byl uspořádán ve spolupráci s Nanjing federation of industry and Commerce, která sdružuje 80 tisíc nejvýznamnějších soukromých podnikatelských subjektů v Nanjingu.

V rámci půldenního bloku obdrželi potenciální investoři aktuální ucelené a praktické informace, jak založit podnik v České republice, najít optimální lokalitu či získat pracovní víza pro kvalifikované pracovníky.

Na čínské straně se semináře účastnily jak firmy, které právě budují své výrobní prostory v ČR, tak i firmy, které mají zájem prohloubit obchodní a ekonomickou spolupráci.