V Soulu proběhl mezinárodní veletrh InterBattery 2021

úterý, 15. června 2021

V rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie se dne 11. června 2021 v Soulu uskutečnil hybridní investiční seminář zaměřený na oblast elektromobility, elektrické energie a EV baterií. Seminář proběhl v rámci veletrhu InterBattery 2021 a byl organizován velvyslanectvím České republiky v Soulu, agenturou CzechInvest a Sdružením pro zahraniční investice – AFI.

Zahájení celého semináře se osobně ujal velvyslanec Gustav Slamečka a skrze video i ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček.

Program se skládal z osobních i online prezentací. Přímo na místě se představil ředitel zahraničního zastoupení CzechInvestu v Soulu Michal Stroka, který shrnul investiční prostředí České republiky a také ředitelka podpory a rozvoje byznysu z Korea Eximbank, která svou prezentaci zaměřila na financování středně a dlouhodobých úvěrů se zahraničními subjekty.

Do online prezentací se zapojily i členské společnosti AFI, které se s přítomnými účastníky spojily skrze online platformu Zoom. Advokátní kancelář Kinstellar představila právní služby v oblasti nových technologií, Bilfinger Tebodin prezentoval místní podmínky a národní předpisy pro jednotlivé investiční fáze do odvětví a daňové aspekty korejských investic představilo KPMG.

Na závěr byla promítnuta videa od etablovaných korejských investorů v České republice Doosan Bobcat, Hyundai Motor a Nexen Tire Europe.

Celý seminář byl živě streamován na YouTube kanálu CzechInvestu. Jeho záznam si můžete pustit zde.

Další novinky

Vyrobeno v